Wyniki matur 2021

Wyniki matur 2021 – kiedy będą i jak rekrutować na studia?

Wyniki tegorocznych matur zostaną ogłoszone już 5 lipca 2021. 

Wyniki matur 2021
Wyniki matur 2021

Jak w tym czasie przygotować się do rekrutacji na poszczególne uczelnie?

Niektóre uczelnie rozpoczęły już rejestrację kandydatów w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów (IRK). Oznacza to, że można już utworzyć osobiste konto rekrutacyjne, uzupełnić wszystkie wymagane dane i dokonać opłaty rekrutacyjnej.

 

Różne uczelnie otwierają rekrutację w różnych terminach, dlatego najlepiej sprawdzić harmonogram rekrutacji na uczelni, na którą aplikujesz. Spis harmonogramów najpopularniejszych polskich uczelni znajdziesz na mojej grupie „Pomoc w wyborze kierunku studiów”

 

Do czasu przesłania zgłoszenia rejestracyjnego warto zastanowić się, na jakie kierunki złożyć aplikację. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad stworzeniem check-listy, która w szczegółowy sposób omawiałaby kroki, które należy wykonać, przed złożeniem takiego zgłoszenia. Jeśli taka check-lista byłaby dla Ciebie przydatna, daj mi znać w komentarzu pod filmem, będę miał większą motywację, aby ją stworzyć. Ja tymczasem zapraszam do zapoznania się z rozmowami z absolwentami różnych kierunków studiów, z którymi miałem okazję porozmawiać.

Kierunkowskaz YouTube
Kierunkowskaz YouTube