Kierunkowskaz Kariery

Czym jest Kierunkowskaz Kariery?

Przemek Stadnik
Przemek Stadnik

Kierunkowskaz Kariery to przestrzeń, w której możesz zdobyć wiedzę o kierunkach studiów, którymi jesteś zainteresowany. Poznasz opinie studentów i absolwentów, którzy dzieląc się swoim doświadczeniem, ułatwią Ci podjęcie własnej decyzji odnośnie dalszego kierunku kształcenia. Słuchając historii gości, możesz zweryfikować, czy Twoje wyobrażenie o danym kierunku jest właściwe i na tej podstawie racjonalnie dokonać wyboru.

Dlaczego powstał kanał KIERUNKOWSKAZ KARIERY?

Wiele lat temu, gdy sam stałem przed wyborem kierunku studiów, zupełnie nie wiedziałem, czego dokładnie będę się uczył na poszczególnych kierunkach i jak będzie wyglądać moja kariera zawodowa. Informacje, które były dostępne na stronach internetowych uczelni, nie udzielały wyczerpujących odpowiedzi na moje pytania. Wiem, że wielu uczniów wciąż ma ten sam problem, co ja lata temu i z tego powodu zdecydowałem się stworzyć przestrzeń, w której mogą kompleksowo zapoznać się z kierunkiem, którym są zainteresowani i zaczerpnąć opinii od innych osób.

Jaką wartość KIERUNKOWSKAZ KARIERY daje odbiorcy? 

Uważam, że będąc uczniem, bardzo ciężko jest świadomie podjąć decyzję dotyczącą wyboru kierunku studiów. Brak rzetelnych źródeł informacji i marketingowy ton uczelnianych opisów sprawia, że młodej osobie ciężko odnaleźć się w gąszczu informacji. Sam, będąc uczniem, nie wiedziałem, że istnieje „sylabus” oraz że znajdę tam wszystkie przedmioty, których będę się uczył w trakcie toku studiów. Pokażę Ci, gdzie szukać najważniejszych informacji i zaproszę do rozmowy studentów i absolwentów różnych kierunków studiów, żeby mogli opowiedzieć Ci o swoich doświadczeniach.

O czym rozmawiam z gośćmi mojego programu?

W trakcie rozmowy pytam moich gości o ich subiektywnych odczucia związane z danym kierunkiem studiów. Poruszamy między innymi takie tematy, jak:

  • motywy wyboru danego kierunku studiów;
  • proces rekrutacji;
  • jak w praktyce wygląda studiowanie danego kierunku studiów;
  • miłe zaskoczenia i wielkie rozczarowania;
  • dodatkowe aktywności w trakcie studiów (przynależność do organizacji i kół naukowych);
  • możliwe miejsca pracy po ukończeniu danego kierunku studiów.